WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO WARSZAWY

07-03-2022 19:00

7 marca klasy pierwsza i druga wraz z Panią Dyrektor Dorotą Siwik, wychowawcami oraz współwychawcami miały okazję uczestniczyć w wyjątkowej wycieczce dydaktycznej do Warszawy. Wyjazd był nagrodą za udział w konkursie na temat wiedzy o Sejmie i Senacie RP,  organizowanym pod patronatem biura poselskiego Pani Poseł na Sejm RP Małgorzaty Pępek.

Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło ogromne wrażenie na naszych licealistach.

Następnie uczniowie naszej szkoły mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle Zamku Królewskiego oraz Kolumny Zygmunta.

Zwìęczeniem całego dnia była wizyta w Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie mieliśmy niepowtarzalną okazję na zobaczenie wszystkich miejsc związanych z pracą posłów i senatorów, większości z nas znanych jedynie z przekazów telewizyjnych.Sejm zwiedzaliśmy w towarzystwie pani poseł Małgorzaty Pępek która dostarczyła nam wielu cennych informacji na temat trudu pracy parlamentarzystów oraz historii Sejmu.