I MOBILNOŚĆ UCZNIÓW - PREZENTACJA

W dniu 14 czerwca 2024 roku uczniowie biorący udział w mobilności w Madrycie w maju bieżącego roku mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności interpersonalne, przedstawiając relację z pobytu w Hiszpanii oraz efekty mobilności podczas spotkania z uczniami VI Liceum Ogólnokształcącego.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji, przedstawiającej cele projektu Erasmus+ oraz sposoby ich realizacji- nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć szereg murali uwiecznionych na zdjęciach. Dodatkowo, uczestnicy spotkania dowiedzieli się o całym mnóstwie aspektów związanych z kulturą Hiszpanii, z jakimi mieli styczność uczestnicy projektu podczas pobytu w Madrycie. Ich kubki smakowe z pewnością pobudzone zostały opisem typowych hiszpańskich potraw, natomiast wrażeń estetycznych dostarczyły niewątpliwie opis pokazu flamenco oraz wizyt w sławnych na całym świecie muzeach: Prado oraz Palacio Real. Również miłośnicy sportu nie mogli narzekać na brak wątku sportowego podczas prezentacji - na zdjęciach umieszczona została bowiem wizyta na kultowym stadionie Bernabeu.

Dodatkowo, podczas spotkania przedstawione zostały owoce pracy uczestników projektu, czyli historia kryminalna z morałem oparta na madryckich muralach, zatytułowana "Mundo". Historia kontrowersyjna, aczkolwiek skłaniająca do refleksji, co zauważyli już wcześniej uczniowie Szkoły Polskiej "Forum" w Madrycie, z którymi uczniowie naszego projektu mieli okazję spotkać się, współpracować oraz wymieniać doświadczeniami na temat różnorodnych aspektów życia szkolnego w Polsce oraz Hiszpanii.

Zarówno prezentacja jak i opowiadanie "Mundo" dowodzą umiejętności pracy zespołowej naszych uczestników projektu Erasmus+, a użyte do ich stworzenia narzędzia informatyczne (np. program Canva) świadczą o rozwinięciu kolejnej z kompetencji kluczowych, czyli korzystania z technologii komunikacyjno-informatycznych.

Sposób prowadzenia spotkania, zaangażowanie uczestników z pewnością przyczynią się do zwiększenia zainteresowania uczniów naszego liceum udziałem w projektach Erasmus+, natomiast nabyte umiejętności będą procentować w przyszłości.