WARSZTATY 'WODA W ŻYCIU CZŁOWIEKA'

06-06-2024 18:00

6 czerwca 2024 roku uczniowie z klasy 2eL byli w Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza na warsztatach „Woda w życiu człowieka”. Głównym celem warsztatu było zwiększenie świadomości uczestników na temat znaczenia zrównoważonego wykorzystania i ochrony zasobów wodnych. Zwrócono także uwagę na promowanie postaw proekologicznych i odpowiedzialnego podejścia do korzystania z wody. Poznanie roli wody w życiu człowieka i znaczenia wody w środowisku oraz rozbudzenie ciekawości badawczej uczniów. W części terenowej warsztatów, uczestnicy, wyposażeni w konieczny sprzęt do pobierania próbek udali się do pobliskiego zbiornika wodnego, z którego pobrali próbki. Omówiony został występujący tam ekosystem wodny. W części doświadczalnej uczniowie z pomocą zestawu edukacyjnego do badania wody przeprowadzili analizę pobranych próbek. Wykorzystując zestaw do uzdatniania wody zapoznali się z etapami jej oczyszczania. Uczestnicy otrzymali butelkę wielokrotnego użytku z filtrem węglowym, aby na co dzień korzystać z wody niebutelkowanej, dzięki temu przyczynią się do zmniejszenia ilości zużywanego plastiku.