ZAJĘCIA NA WYDZIALE NAUK O ZDROWIU UBB

03-06-2024 18:00
Nasze liceum nawiązało kontakt z Wydziałem Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Bielsko-Bialskim. W ramach współpracy w dniu 3.06.24 uczennice z klasy sportowej 2dL wraz z nauczycielką brały udział w zajęciach  Katedry Pielęgniarstwa. Na początku obserwowały ćwiczenia studentek pierwszego roku w sali symulacyjnej, potem studentów z kierunku ratownictwa medycznego (przygotowanie pacjenta do transportu karetką). Uczestniczyły również w quizie dotyczącym tematyki pierwszej pomocy. Na zakończenie zajęć uczennice mogły poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach (osoba dorosła i niemowlak). Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży ze względu na nowoczesny sprzęt, który został jej zaprezentowany. Wszystkich uczestników zaskoczyło  bogate i profesjonalne zaplecze dydaktyczne naszego UBB. Współpraca z uczelnią  będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym.