Puchar Europy w Judo w Samorin

24-03-2024 21:00

Trójka naszych uczniów z klasy 2dL znalazła się wśród grupy Polskich judoków reprezentujących kraj podczas Pucharu Europy Kadetów, który odbył się w dniach 23-24 marca z słowackim Samorin. Walczyło tam 527 judoków reprezentujących 21 krajów z 2 kontynentów.

Ostatecznie Jakub Kurowski zdobył 3 miejsce w kategorii 60 kg. Z kolei Marika Moś uplasowała się na 7 pozycji w kategorii 52 kg. Start na europejskich matach zaliczył także Nikodem Łaszczok zajmując dalszą pozycję.

Cała trójka, to zawodnicy PTS Janosik Bielsko-Biała, a ich trenerem jest Marek Wróbel. W naszej szkole zajęcia specjalistyczne judo prowadzi mgr Artur Walczuk.