Przejdź do treści Przejdź do menu

PROJEKT "KREDKA DLA KENII"

05-02-2021 18:47

W ramach projektu KREDKA DLA KENII nasza szkoła będzie zbierać  artykuły  papiernicze dla uczniów Szkoły Podstawowej Mwabungo na południowym wybrzeżu Kenii. Szczegóły na temat tej akcji  znajdą Państwo na stronie www.kredkadlakenii.pl (strona aktywna od 10 lutego 2021 r.). Powstanie również fanpage na facebooku, gdzie dzieci będą mogły komentować i uczestniczyć w wydarzeniach związanych z projektem. Celem tej akcji jest pomoc szkole w Kenii, a także uwrażliwienie naszych uczniów na potrzeby innych dzieci. 

Jak można pomóc?

Będziemy zbierać drobne artykuły typu kredki, długopisy, flamastry, ołówki, strugaczki, gumki, pędzelki i farby plakatowe.

W szkole znajduje się specjalny pojemnik (przy portierni), do którego będzie można wrzucać wyżej wymienione przedmioty. 

W ramach projektu organizowane będą również konkursy plastyczno-językowe (realizowane w ramach zajęć artystycznych i języka angielskiego), dzięki którym uczniowie będą mogli zainteresować się kulturą i zwyczajami innego kraju oraz poznać zainteresowania dzieci z Kenii.

Artykuły papiernicze można przynosić do budynku naszej szkoły.

Akcja zbiórki trwa od 1 lutego do 30 kwietnia 2021.

 Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Agnieszka Kulpa-Orzeł.