POLSKO-UKRAIŃSKI RAJD INTEGRACYJNY

16-10-2019 18:00

W ramach projektu PO WER "Nowoczesna szkoła - dwujęzyczna, wielokulturowa i innowacyjna" zorganizowano rajd integrujący polską i ukraińską młodzież naszej szkoły. Podczas wycieczki uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale także dzielili się wiedzą na temat miejsc, z których pochodzą. Zwracali uwagę na polską i ukraińską tradycję, kulturę, język. Rozmowom, dotyczącym problemów współczesnej młodzieży, towarzyszyła degustacja polsko-ukraińskich potraw. Organizatorki przygotowały quizy, testy sprawdzające wiedzę kulturową oraz zadania praktyczne dzięki wiedzy zdobytej na warsztatach językowych w Portsmouth.