MOBILNOŚĆ UCZNIÓW W MADRYCIE II

07-05-2024 22:00

Kolejny dzień w Madrycie, czyli kolejna dawka zapierającej dech w piersiach sztuki ulicznej. Nasi uczniowie wykonali zdjęcia murali brakujących do stworzenia własnej historii.

Popołudnie spędzili z przedstawicielką Polskiej Szkoły Forum im. Marii Skłodowskiej-Curie, panią Anną Koper. Spacer po mieście rozpoczęli od posilenia się typowym hiszpańskim posiłkiem - kanapką z Jamon Iberico. Następnie Pani Ania oprowadziła grupę po charakterystycznych punktach stolicy. Odwiedzili Plaze del Sol, gdzie znajduje się charakterystyczny dla Madrytu miś wspinający się na drzewo poziomkowe. Kilka ulic dalej napotkali najstarszy targ w mieście, pełen smakowitych hiszpańskich potraw. Zwiedzili także katedrę Almuadena z wyjątkową kaplicą poświęconą naszemu rodakowi, Janowi Pawłowi II oraz znajdujący się tuż obok pałac królewski. Przechadzkę zakończyli wizytą w Chocolatetia San Gines, czyli najstarszej restauracji w Madrycie serwującej tradycyjne hiszpańskie słodycze - Churrosy z gorącą czekoladą.

Wieczór młodzież spędziła na pracy nad opowiadaniem opartym na muralach znajdujących się w stolicy Hiszpanii.