Przejdź do treści Przejdź do menu

Mistrzostwa Świata w Kickboxingu Dzieci, Młodzieży i Juniorów WAKO

02-09-2024 7:00

W dniach 23 sierpnia – 1 września, w stolicy Węgier, w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata w Kickboxingu Dzieci, Młodzieży i Juniorów. Organizatorem było WAKO – Światowe Stowarzyszanie Organizacji Kickboxingu. Wśród ponad 2000 zawodników z 68 krajów znalazła się też trójka naszych uczniów: Martyna Wiśniewska z klasy 2eL oraz Gracjan Herman i Konrad Wiśniewski z klasy sportowej 2dL.

Martyna startująca w formule light contact junior, kategoria 55kg otarła się o podium i ostatecznie zajęła 5 miejsce.

Ponadto cała trójka startowała z formule kick light junior (Gracjan 63kg, Konrad 57kg), jednakże zajęli oni dalsze pozycje. Niestety Gracjan w trakcie pierwszej walki uległ kontuzji, co wykluczyło go z dalszego współzawodnictwa.

Wszyscy wspomniani zawodnicy trenują w klubie Beskid Dragon, a ich trenerką jest Agnieszka Turchan.