MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW MŁODSZYCH W JUDO

29-06-2024 21:00

Dwójka uczniów klasy 2dL Marika Moś i Jakub Kurowski wzięli udział w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Judo, które odbyły się w dniach od 27 do 29 czerwca, w stolicy Bułgarii – Sofii.

Bardzo nam miło poinformować, że Jakub zdobył 2 miejsce i został Wicemistrzem Starego Kontynentu!!!

Kuba w fazie grupowej pokonał dwóch reprezentantów Węgier, Łotysza i Azera. Następnie w półfinale zwyciężył z Serbem, ale niestety w finale musiał uznać wyższość przedstawiciela Izraela. Warto zaznaczyć, że zawodnik z Izraela, to zeszłoroczny Mistrz Świata Juniorów Młodszych w Judo.

Z kolei Marika w pierwszej walce przegrała z  późniejszą zwyciężczynią całej kategorii wagowej. Była to zawodniczka startująca pod tzw. flagą neutralną (AIN). Następnie w walce repasażowej nasza uczennica została pokonana przez zawodniczkę z Ukrainy.

W imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy wyników oraz trzymamy kciuki za Kubę, który w sierpniu wyjeżdża do egzotycznego Peru, by reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Judo!

Zarówno Marika, jak i Kuba są wychowankami PTS Janosik Bielsko-Biała, a ich trenerem klubowym jest Marek Wróbel.

Gratulujemy!