MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOCAUSTU

27-01-2022 7:00

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu mają na celu uczczenie pamięci milionów osób pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy oraz podtrzymanie pamięci o Holocauście. Tego dnia wracamy do wydarzeń z przeszłości, które dla wszystkich ludzi powinny być przestrogą przed szerzeniem nienawiści, rasizmu i uprzedzeń. Musimy o nich pamiętać, by ideologia odbierania człowieczeństwa i niszczenia nigdy nie odżyła.

W Polsce główne obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu organizowane są w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

Uczniowie naszej szkoły dołączyli do kampanii #We Remember Światowego Kongresu Żydów i UNESCO. Akcja ma na celu upamiętnienie milionów ofiar Zagłady oraz wyrażenie publicznego sprzeciwu zarówno w sieci jak i poza nią, wobec każdego przejawy nienawiści, obrazy i antysemityzmu.

Klasa 2aL4

Klasa 3bL4