KURS NA TEMAT WYPALENIA ZAWODOWEGO W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

19-02-2024 15:30

Od 3 do 10 lutego 4 nauczycielki VI Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej wraz z 5 innymi nauczycielami z Chorwacji oraz Grecji wzięli udział w kursie na temat wypalenia zawodowego w centrum szkoleniowym iDevelop w Sewilli w ramach trwającego w naszej szkole projektu Erasmus+.

Trwający pięć dni kurs, oprócz tradycyjnej części teoretycznej, składał się również z szeregu nowatorskich zajęć praktycznych.

Główna osoba prowadząca kurs, pani Roberta Viviani, do współpracy zaprosiła również instruktora jogi oraz specjalistkę zajmującą się refleksoterapią.

Połączenie solidnej dawki wiedzy teoretycznej oraz ćwiczeń praktycznych, w opinii uczestniczek kursu, stanowiło optymalną formę przekazania niezbędnych informacji oraz umiejętności na temat treningu uważności uwagi, tzw. mindfulness.

Uczestniczki kursu będą dzielić się zdobytą wiedzą oraz propagować nabyte metody walki ze stresem w ramach zaplanowanej prezentacji dla całej rady pedagogicznej.

Dlatego też mamy nadzieję, że zdobyte na kursie wiedza oraz nowe umiejętności radzenia sobie ze stresem związanym z aktywnością zawodową przyczynią się do lepszego funkcjonowania nie tylko uczestniczek kursu ale również całej społeczności szkolnej.