16. OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE RYSUNKU I MALARSTWA UCZNIÓW ŚREDNICH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH

05-03-2024 20:00

Co inspiruje młodych plastyków? Jak postrzegają rzeczywistość?
Na wystawie w Galerii Bielskiej BWA młodzież z klasy humanistyczno-artystycznej zobaczyła najciekawsze uczniowskie prace.

Prezentacja i konfrontacja twórczości młodzieży, jej umiejętności warsztatowych, także w zakresie obserwacji i interpretacji natury, będących efektem pracy na zajęciach rysunku i malarstwa w średnich szkołach plastycznych – takie są założenia Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych, konkursu o wieloletniej tradycji, organizowanego przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.