Puchar Polski w Judo w Piasecznie

04-03-2024 22:30

2 marca w Piasecznie odbył się Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo. Jednocześnie były to tzw. limity do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W zawodach wzięli udział niemal wszyscy nasi szkolni judocy: Alicja, Marika, Marysia, Jakub i Nikodem z klasy 2dL oraz Lena i Szymon z klasy 1dL.

Zajęli oni następujące wyniki:

1 miejsce:

- Marika Moś, FU18 52kg, PTS Janosik B-B;

- Jakub Kurowski, MU18 60kg, PTS Janosik B-B.

5 miejsce:

- Alicja Zgliczyńska, FU18 48kg, KS Cieszyn;

- Nikodem Łaszczok, MU18 90kg, PTS Janosik B-B;

7 miejsce:

- Maria Bukowska, FU18 +70kg, PTS Janosik B-B

Lena Paszek i Szymon Żyrek zajęli dalsze miejsca.

Gratulujemy!

W zawodach udział wzięło ponad pół tysiąca zawodników reprezentujących 120 klubów. Na uwagę zasługuje fakt, iż w kategorii klubowej 1 miejsce w Polsce zajęło Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe „Janosik” z Bielska – Białej. Trenerem klubowym zawodników Janosika jest Marek Wróbel, a KS Cieszyn Arkadiusz Lipa. W szkole zajęcia specjalistyczne judo prowadzi mgr Artur Walczuk.