SZKOLENIE BHP

9 kwietnia 2020 r. odbyło się szkolenie online na platformie Google Classroom skierowane do nauczycieli biorących udział w projekcie PO WER „Podnoszenie kompetencji kadry drogą do rozwoju szkoły”, prowadzone przez starszego inspektora ds. BHP, mgr inż. Dorotę Pieczul.

Podczas dwugodzinnego spotkania poruszono najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem podczas planowanej mobilności, ze szczególnym uwzględnieniem zachowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz udzielania pierwszej pomocy w czasie epidemii Coronavirusa (wytyczne ERC).

Oprócz prezentacji uczestnicy spotkania mogli obejrzeć praktyczne filmiki, nagrane przez ratowników medycznych, pozwalające na odświeżenie wiedzy, jak również prezentujące zmiany w procedurach udzielania pierwszej pomocy.