ZDALNA KONFERENCJA RODN WOM

Zdalna konferencja RODN „WOM” dla nauczycieli języka angielskiego pt. Co dają nam projekty mobilności kadry edukacji szkolnej realizowane w ramach programu POWER SE? Prezentacja projektu "Nowoczesna szkoła - dwujęzyczna, wielokulturowa i innowacyjna."

Nauczyciele z powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, czechowickiego, pszczyńskiego oraz żywieckiego mieli okazję wysłuchać relacji uczestniczek programu z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej. Panie Katarzyna Gaik-Sosin, Sylwia Dziewińska, Barbara Wincenciak-Kopeć oraz Barbara Malcherek podzieliły się swoim doświadczeniem z przeprowadzonego projektu. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak bardzo tego typu projekty integrują grono pedagogiczne przez wspólne projektowanie i wykonywanie zadań, wspólne wyjazdy i poznawanie kultur. Niebagatelnym elementem było zorganizowanie w ramach przygotowania mobilności kursu językowego dla nauczycieli-nie anglistów, aby tym efektywniej mogli uczestniczyć w projekcie. Entuzjastyczna relacja Pani Barbary Malcherek, nauczycielki wspomagającej świadczy, jak bardzo cenne są tego typu projekty. Uczestnicy konferencji dostali sporą dawkę rzetelnej wiedzy na temat tego, jak składać wnioski, jak wdrażać i monitorować projekty oraz jak przeprowadzana jest ewaluacja i rozpowszechnianie rezultatów. Z ankiet ewaluacyjnych konferencji wynika, że uczestnicy byli bardzo usatysfakcjonowani, ponieważ dali prowadzącym najwyższe noty.