PORTSMOUTH I

W dniach 17-23 lutego grupa nauczycieli, z panią dyrektor Dorotą Siwik na czele, uczestniczyła w zajęciach językowych w Portsmouth. Kurs ten realizowany był w ramach projektu Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój "Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej".

W trakcie mobilności nauczyciele korzystali z dwudziestu godzin nauki języka angielskiego oraz trzech godzin dotyczących pedagogiki specjalnej - także prowadzonych w języku angielskim przez pracowników Meridian School. Oprócz nauki sprawdzali swoje umiejętności praktycznego wykorzystania języka angielskiego w trakcie wycieczki do Chichester, Londynu czy ruin zamku Ryszarda II w Porchester. Dzięki tej mobilności nasi nauczyciele nie tylko podnieśli poziom swoich umiejętności językowych, ale także zapoznali się z kulturą i obyczajowością Anglii.