KURS JĘZYKOWY

W ramach projektu PO WER "Podnoszenie kompetencji kadry drogą do rozwoju szkoły" nauczyciele zakwalifikowani do projektu biorą udział w kursie przygotowawczym i poszerzają praktyczną znajomość języka angielskiego, dzielą się dobrymi praktykami nauczania na odległość, a także poznają i testują narzędzia internetowe.

Ponownie nawiązaliśmy współpracę ze szkołą językową PoLingo, a program kursu został opracowany we współpracy z Katarzyną Stanisz, nauczycielką, tłumaczką i lektorką języka angielskiego obecnie związaną z Southampton University.

Wśród zagadnień poruszanych na zajęciach znalazły się, między innymi, efektywne wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji, bezpieczeństwo w sieci, szeroko pojęta problematyka neuroróżnorodności oraz sposoby wspierania uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Ze względu na sytuację pandemiczną, związaną z wirusem COVID-19, kurs realizowany jest on-line.