KURS MERYTORYCZNO-KULTUROWY - RUMUNIA

Nauka poprzez obserwację to jeden ze sposobów, żeby lepiej poznawać funkcjonowanie przedsiębiorstwa czy szkoły. Taką szansę mają dwie nauczycielki naszej szkoły, pani Beata Szczugiel oraz pani Agata Żwak - uczestniczki programu PO WER, wybierające się wkrótce do naszej partnerskiej szkoły w Rumunii na tygodniowe obserwacje prowadzonych tam zajęć.

Aby w efektywny sposób przygotować się do mobilności w ramach job shadowing, w dniu 14 września na platformie Zoom odbyło się szkolenie kulturowo-merytoryczne prowadzone przez panią Parmeną Orzetic, nauczycielkę ze szkoły w Podu Iloiei.

Podczas spotkania poruszono kwestie organizacyjne i merytoryczne, związane z planem obserwacji oraz miejscem pobytu. Uczestniczki spotkania zostały również zapoznane z szeregiem przydatnych informacji dotyczących miejscowości Iasi oraz Podu Iloaiei, a także praktycznymi wskazówkami dotyczącymi życia w Rumunii.

Jesteśmy wdzięczni szkole partnerskiej za poświęcony nam czas, a uczestniczkom mobilności życzymy owocnych obserwacji!