JOB SHADOWING W RUMUNII

We wrześniu 2021 roku panie Beata Szczugiel oraz Agata Żwak wzięły udział w mobilności job shadowing w ramach trwającego w naszej szkole projektu PO WER. Job shadowing zostało zaplanowane na pięć dni, pierwszego dnia nauczycielki miały okazję zapoznać się z zasadami organizacji pracy szkoły partnerskiej oraz obserwować pierwszą lekcję-chemię. Następnie odbyło się spotkanie z panią psycholog, zajmującą się pomocą psychologiczną oraz doradztwem zawodowym. Kolejnymi zajęciami, w których uczestniczyły nauczycielki obejmowały różnorodne przedmioty : język angielski, matematykę, muzykę, fizykę. We środę panie Szczugiel i Żwak miały okazję zobaczyć pracę z grupą przedszkolną. Należy podkreślić, że cały wyjazd był doskonałą okazją do porozumiewania się w języku angielskim, jak również zapoznania się z kulturą Rumunii. Pani Beata Szczugiel oraz Agata Żwak planują przygotowanie prezentacji ze swojego wyjazdu, dzięki temu wiedza i umiejętności nabyte podczas job shadowing zostaną wykorzystane w dalszej pracy całego grona pedagogicznego.