EPALE - UPOWSZECHNIAMY REZULTATY PROJEKTU

Informacja na temat naszej szkoły oraz projektu "Nowoczesna szkoła- dwujęzyczna, wielokulturowa i innowacyjna" znalazła się na na stronie Elektronicznej Platformy na Rzecz Uczenia się Dorosłych w Europie (EPALE), która od 1 października 2014 stanowi ogólnoeuropejskie i wielojęzyczne narzędzie wspierające uczenie się dorosłych.

Do informacji dołączone zostały materiały, wypracowane przez uczestników, na bazie doświadczeń oraz zdobytej wiedzy w czasie trwania naszego projektu:

• scenariusz zajęć integracyjnych dla uczniów-obcokrajowców (“Jesteśmy razem w nowym kraju”)

• scenariusz rajdu integracyjnego

• słowniczek pojęć matematycznych dla uczniów szkół podstawowych (“Mathematics for elementary school”)

• prezentacja na temat metod stosowanych w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SEN)

• konspekty lekcji zawierających elementy metody CLIL.

Mamy nadzieję, że materiały te okażą się przydatne, a informacja na temat naszej placówki zwiększy możliwości nawiązania kolejnych kontaktów, przyczyniających się do dalszego rozwoju naszej szkoły.

Całość materiałów można znaleźć tutaj:

epale.ec.europa.eu/pl/resource-centre/content/nowoczesna-szkola-dwujezyczna-wielokulturowa-i-innowacyjna-rezultaty