ZGRUPOWANIE KADR WOJEWÓDZKICH W MIKOSZEWIE

12-07-2023 11:00

Nasi uczniowie z klasy judo szlifują formę sportową na zgrupowaniu kadr wojewódzkich w Mikoszewie. Są tam też judocy, którzy dopiero dołączą do naszej uczniowskiej społeczności od września w nowopowstającej kasie sportowej.

Przypominamy, że większość naszych uczniów judoków, to osoby, które tym sportem zajmują się niemal codziennie. Oprócz treningów w szkole popołudniami trenują w swoich klubach sportowych. Ponadto ich chwile wolne, czy to ferie zimowe, czy przerwa wakacyjna podporządkowane są zgrupowaniom i obozom kondycyjnym. Po zakończeniu zgrupowania, na których teraz przebywają oni obecnie, czeka ich kolejny obóz kondycyjny – tym raz w Żywcu. Jakby tego było mało najlepsi z nich mają jeszcze dodatkowe zgrupowania i campy w trakcie roku szkolnego. Jest to ogrom pracy, która ma ich prowadzić do sportowego mistrzostwa.

Zgrupowanie w Mikoszewie zostało zorganizowane przez Śląski Związek Judo. Trenerem prowadzącym jest Pan Marian Tałaj (na zdjęciu). Pan Marian dwukrotnie startował w Igrzyskach Olimpijskich. W 1976r. w Montrealu zdobył brązowy medal olimpijski. Trzykrotny medalista mistrzostw Europy, mistrz świata seniorów w judo. Inżynier budownictwa.