WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA V

26-01-2024 18:07

W dniu dzisiejszym pożegnaliśmy naszych gości z Niemiec. Młodzież wraz z opiekunami odjechała z  Dworca Gównego  w Bielsku-Białej z 12 minutowym opóźnieniem. Następnie polska grupa udała się do szkoły, gdzie podsumowała tygodniowy projekt. Wypracowane wnioski zostały zamieszczone w sprawozdaniu do PNWM w Warszawie i zostaną uwzględnione w kolejnych projektach. Organizatorki oraz młodzież przyznali, że udało się zrealizować zadania zgodnie z planem. Kolejny etap  wymiany polsko-niemieckiej zaplanowano na kwiecień 2024r.. Tym razem uczniowie VI LO wyjadą do Niemiec. Na koniec podsumowującego spotkania uczestnicy wymiany obejrzeli film pt." Śmierć wyspy" w reżyserii Dariusza Tomalaka, obraz traktuje o wielokulturowej i wielonarodowościowej historii Bielska-Białej.

Panie Lidia Zborowska i Małgorzata Frosztęga - organizatorki wymiany polsko-niemieckiej