WIECZOREK POEZJI POLSKIEJ I ANGIELSKIEJ

06-03-2020 20:00

Wielka poezja, będąc wielką i będąc poezją, nie może nie zachwycać nas, a więc zachwyca.

Witold Gombrowicz

.

Dnia 06.03.20 r. w sali kinowej odbył się wieczorek poezji polskiej i angielskiej poświęcony...miłości. Uczniowie szkoły podstawowej i liceum zmierzyli się z tym wyzwaniem w formie lirycznej, dramatycznej i muzycznej, próbując w sposób wiarygodny oddać blaski i cienie tego skomplikowanego uczucia. Poddane recyklingowi utwory W. Szekspira, A. Fredry, A. Mickiewicza i C. K. Norwida wywołały łezkę w oku niejednego widza. Aplauz publiczności wzbudziła recytacja wiersza Precz z moich oczu w wykonaniu uczniów klas siódmych: Adama Brola i Wiktorii Kruczek. Imprezę uatrakcyjnił występ zespołu wokalnego Antyrama. Wieczorek przygotowały nauczycielki: Aleksandra Kluz, Joanna Michalik, Gabriela Marszałek i Beata Szczotka.