WARSZTATY JĘZYKOWE W SZKOCJI I AMSTERDAMIE

21-04-2024 19:00

15 kwietnia 2024 roku uczniowie VI LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej udali się na kolejne warsztaty językowe. Tym razem celem ich podróży była malownicza Szkocja.

Zwiedzanie rozpoczęli od Edynburga, który zachwycił młodzież swoimi zabytkami, atmosferą, licznymi restauracjami, pubami, tajemnymi przejściami i urokliwymi kamienicami. Uczestnicy warsztatów podziwiali też piękne krajobrazy parków narodowych, wodospady, klify, góry Highlands, urokliwe miasteczka, zamki oraz jeziora, zwłaszcza Loch Ness z tajemniczym potworem, pieszczotliwie zwanym Nessie.

Na trasie wycieczki znalazł się też Amsterdam, znany ze swoich kanałów, zabytków, rowerów i wspaniałych muzeów. W Rijksmuseum uczniom najbardziej podobały się dzieła Rembrandta, Johannesa Vermeera, Fransa Halsa i Vincenta van Gogha.

Kolejne warsztaty językowe przeszły do historii, ale zdobyte umiejętności, doznania estetyczne, nawiązane relacje towarzyskie i niezapomniane wspomnienia to wartość dodana tego wyjazdu, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości.