WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

27-04-2022 18:00

Po raz kolejny klasa humanistyczno-dziennikarska 2cL spotkała się z Panią Kariną Czepiec-Veltzè w ramach serii warsztatów dziennikarskich. Pani Karina jest doktorantką Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UJ, badaczką mediów, edukatorką medialną, członkinią międzynarodowych zespołów projektowych.
Tematem warsztatów, które odbyły się 27 kwietnia, były środki masowego przekazu oraz media w czasach wojny na Ukrainie.
Uczniowie mieli okazję analizować fragment wiadomości, poznali takie pojęcia jak: oddolny internet czy catchy oraz dowiedzieli się, jakie są podstawy rzetelności dziennikarskiej.
Klasa pragnie serdecznie podziękować Pani Karinie za odwiedziny w naszej szkole i czeka na kolejną wizytę.

Wiktoria Oczko i Zuzanna Bułka, klasa 2cL