UPAMIĘTNIENIE 100. ROCZNICY ZWYCIĘSTWA POLSKI NAD BOLSZEWICKĄ ROSJĄ I 81. ROCZNICY KAMPANII WRZEŚNIOWEJ

23-09-2020 10:47

Dn. 23 września 2020 r. klasy 1c i 2b VI Liceum Ogólnokształcącego zorganizowały obchody 100. rocznicy zwycięstwa Polski nad bolszewicką Rosją i 81. rocznicy kampanii wrześniowej.
Uczniowie wymienionych klas odwiedzili Cmentarz Wojskowy przy ul. Saperów obok Osiedla Wojska Polskiego. Towarzyszył im poczet sztandarowy szkoły w mundurach wzorowanych na ubiorach powstańców warszawskich. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele - mgr Ewa Babiarz i mgr Rafał Kutryba.
Mgr Rafał Kutryba zapoznał młodzież z dziejami cmentarza oraz ze znajdującymi się tam pomnikami, tablicami komemoracyjnymi i grobami uczestników walk o niepodległość Polski. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikami ku czci Wojska Polskiego, Armii Krajowej i ofiar zbrodni katyńskiej oraz przy tablicy upamiętniającej żołnierzy 3. Pułku Strzelców Podhalańskich poległych podczas wojny polsko-bolszewickiej.

Poczet sztandarowy i delegacja uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego
przed pomnikiem ku czci Wojska Polskiego w Bielsku-Białej (23 września 2020 r.)
Uczniowie VI LO składają kwiaty i zapalają znicze pod pomnikiem ku czci Wojska Polskiego
w Bielsku-Białej (23 września 2020 r.)
Zapalenie znicza przy tablicy upamiętniającej polskich żołnierzy
poległych podczas wojny z bolszewikami (23 września 2020 r.)
Zapalenie znicza przy Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej (23 września 2020 r.)
Zapalenie znicza przy pomniku ku czci patrona szkoły – Armii Krajowej (23 września 2020 r.)