TRENING Z MISTRZEM

20-02-2023 19:00

W poniedziałek 20 lutego nasza szkoła gościła niecodziennych gości. W ranach promocji VI LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku Białej, zaproszone zostały zawodniczki BKS BOSTIK wraz z P. Aleksandrą Jagieło, prezesem klubu. Warto wspomnieć, że Pani Ola to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, a przede wszystkim dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy. W swoim dorobku ma również brązowy medal w tych mistrzostwach. To również była zawodniczka BKS STAL Bielsko Biała, z którym świętowała zdobycie Mistrzostwa Polski. Na naszym spotkaniu obecna była również p. Mariola Wójtowicz, jej była koleżanka z czasów zawodniczych, również medalistka Mistrzostw Polski, była reprezentantka Polski. Do tego duetu dołączyło „młode pokolenie”, t.j. obecne zawodniczki BKS, Magda Janiuk i Julka Mazur. Nasi goście w trakcie swojej wizyty opowiedziały publice o swojej karierze sportowej, motywacji, problemach, a przede wszystkim korzyściach, które przynosi uprawianie sportu, w tym przypadku piłki siatkowej. W drugiej części spotkania odbył się trening z udziałem zaproszonych gości wspólnie z uczennicami klasy sportowej, zawodniczkami BKS STAL Bielsko Biała. Warto dodać, że to świeżo upieczone Wicemistrzynie Śląska w kategorii juniorka młodsza. Po wspólnych zajęciach całe towarzystwo pozowało do pamiątkowych fotek, a P. Prezes zaprosiła wszystkie chętne dziewczęta do skierowania swych kroków do przyszłorocznej klasy sportowej, której rekrutacja nastąpi niebawem , oraz przekazała bilety na mecze BKS BOSTIK.

Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszej szkole.