PIĄTKA DLA EKOLOGII W BIELSKU-BIAŁEJ

06-01-2022 7:00

12. edycję kampanii promocyjno-edukacyjnej Bielsko-Biała chroni klimat, której tegoroczna nazwa brzmi Piątka dla ekologii w Bielsku-Białej przygotował wraz z partnerami Urząd Miejski. Kampania opiera się na pięciu zagadnieniach związanych z ekologią: energia i powietrze, odpady, woda, przyroda i elektromobilność.

Dzięki inicjatywie rok 2022 będzie obfitował w różnorodne, innowacyjne akcje i wydarzenia ekologiczne: od konkursów i warsztatów, poprzez gry i zabawy elektroniczne, po pikniki dla szkół, przedszkoli oraz mieszkańców miasta. Szczególnym akcentem będzie otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej w Cygańskim Lesie w drugiej połowie roku, o czym będziemy jeszcze szeroko informować.

Pierwsze wydarzenie, w którym mogą wziąć udział dzieci i młodzież z placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Bielska-Białej, to 12. edycja konkursu Szanuj energię, chroń klimat pt. Przybij piątkę…. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniów szkół podstawowych podzielono w konkursie na trzy kategorie: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Konkurs potrwa pięć miesięcy, w każdym z nich do wykonania będzie jedno zadanie. Wystarczy zrealizować dwa z pięciu zadań, aby placówka zaliczyła swój udział w konkursie. Jeśli wykona wszystkie pięć, w tym zadanie na maj 2022 – wykonanie prac konkursowych, otrzyma certyfikat Przedszkole/Szkoła z dobrą energią oraz upominek od partnera kategorii.