ODKRYWAMY KULISY PRACY DZIENNIKARZA

10-03-2020 14:15

10 marca 2020 roku przyszli adepci sztuki dziennikarskiej z VI LO uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez doświadczoną redaktorkę Dziennika Zachodniego. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z poszczególnymi etapami pracy nad wydaniem dnia. Prowadząca zwróciła szczególną uwagę na cechy osobowości dziennikarza. Aktualnie liczą się nie tylko umiejętności językowe, ale także kreatywność i szybkość dotarcia do najnowszych informacji. Młodzież miała też okazję zapoznać się z procesem produkcji gazety w jednej z najnowocześniejszych drukarni. Wizyta w redakcji Dziennika Zachodniego wzbudziła ogromne zainteresowanie uczniów, a w przyszłości niejeden z nich zmierzy się z pracą w tym trudnym i odpowiedzialnym zawodzie.