OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11-11-2021 19:00

Dn. 11 listopada 2021 r. w Bielsku-Białej odbyły się uroczyste obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Najpierw w kościele Św. Maksymiliana Kolbe została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel. W nabożeństwie uczestniczyli m.in.: parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, kompania honorowa 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego Wojska Polskiego, reprezentanci służb mundurowych, harcerze, uczniowie miejscowych szkół, członkowie różnych organizacji i ugrupowań oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Bielska-Białej. Wchodzących do kościoła żołnierzy powitały oklaski obecnych tam osób („murem za polskim mundurem”).

Po mszy św. uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami miasta na Cmentarz Wojskowy przy ul. Saperów. Tam odbył się apel upamiętniający bohaterów walk o niepodległość Polski. Delegacje złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem poległych żołnierzy Wojska Polskiego, a kompania 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego oddała salwę honorową.

W obchodach Święta Niepodległości wzięli udział: poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej, uczniowie kl. 3aL4 Liceum Ogólnokształcącego oraz opiekun - mgr Rafał Kutryba.

Kompania honorowa 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego Wojska Polskiego przed kościołem Św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej 11 listopada 2021 r.

Msza Św. z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w kościele
Św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej

Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. AK w Bielsku-Białej
w trakcie obchodów Święta Niepodległości 11 listopada 2021 r.

Przemarsz uczestników obchodów Święta Niepodległości z kościoła
Św. Maksymiliana Kolbe na Cmentarz Wojskowy przy ul. Saperów

Składanie wieńców i kwiatów pod pomnikiem ku czci Wojska Polskiego
na Cmentarzu Wojskowym

Poczet sztandarowy i uczniowie kl. 3aL4 Liceum Ogólnokształcącego
oraz mgr Rafał Kutryba w pobliżu Cmentarza Wojskowego w Bielsku-Białej 11 listopada 2021 r.

Poczet sztandarowy i uczniowie kl. 3aL4 Liceum Ogólnokształcącego
w pobliżu Cmentarza Wojskowego