MOBILNOŚĆ UCZNIÓW W MADRYCIE IV

09-05-2024 22:00

Kolejny dzień w Madrycie to kolejna dawka wrażeń. Młodzież od rana rozpoczęła zwiedzanie miasta. Zdecydowali się na podróżowanie piętrowym autobusem turystycznym. Z jego dachu mieli możliwość zwiedzania historycznej części Madrytu. Zobaczyli charakterystyczne punkty stolicy takie jak Puerta del Sol, Toledo oraz Alcala, czyli dawne granice miasta. Oprócz tego liczne muzea, urokliwe ulice oraz place. Wycieczkę zakończyli na dworcu Atocha, gdzie podziwiali wyjątkowe okazy tropikalnych roślin w palmiarni. Następnie ponownie spotkali się z przedstawicielami Polskiej Szkoły Forum im. Marii Skłodowskiej-Curie. Wspólnie odwiedzili miejsce upamiętniające ofiary zamachu w Madrycie z 11 marca 2004 roku. Po tym zwiedzili światowej sławy muzeum Prado oraz znajdujący się nieopodal Park Retiro, którego centralnym punktem jest pałac kryształowy. Spotkanie zakończyli rozsmakowując się w hiszpańskich potrawach - tym razem padło na patatatas bravas. Wieczorem kontynuowali pracę projektową tworząc prezentację oraz tekst opowiadania.