MIEJSKIE OBCHODY 101. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

11-11-2019 18:00

Dn. 11 listopada 2018 r. w Bielsku-Białej odbyły się uroczyste obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Najpierw na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Saperów miał miejsce apel upamiętniający bohaterów walk o niepodległość Polski. Delegacje złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem poległych żołnierzy Wojska Polskiego, a kompania 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego oddała salwę honorową.

Następnie w kościele Św. Maksymiliana Kolbe została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel. W nabożeństwie uczestniczyli m. in.: przedstawiciel Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, parlamentarzyści, wiceminister Stanisław Szwed, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, przedstawiciele władz samorządowych, kompania honorowa 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego, harcerze, uczniowie miejscowych szkół, członkowie różnych organizacji i ugrupowań oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Bielska-Białej.

W obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wziął udział poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej (uczniowie kl. 3a i 1b VI Liceum Ogólnokształcącego oraz opiekun - mgr Rafał Kutryba).

Poczet sztandarowy VI Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej

w ubiorach wzorowanych na mundurach powstańców warszawskich

Parlamentarzyści i przedstawiciele władz samorządowych

na Cmentarzu Wojskowym w Bielsku-Białej 11 listopada 2019 r.

Kompania honorowa 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego

Wojska Polskiego przed kościołem Św. Maksymiliana Kolbe

w Bielsku-Białej 11 listopada 2019 r.

Poczty sztandarowe szkół i organizacji zebrane obok ołtarza

w kościele Św. Maksymiliana Kolbe

Msza Św. z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę