MARATON PISANIA LISTÓW

28-02-2024 20:30

Uczniowie VI LO nie są obojętni na krzywdę i niesprawiedliwość. 26 lutego b.r. odbyło się w naszej szkole pierwsze wydarzenie w ramach Maratonu Pisania Listów pod egidą Amnesty International. Akcja polega na pisaniu listów na rzecz osób, których prawa człowieka zostały złamane. Maraton odbywa się na całym świecie i to jest jego największa moc: miliony ludzi wysyła wiadomości w sprawach kilku konkretnych osób. Tak dużej, międzynarodowej akcji nie da się łatwo zignorować, dlatego cieszy się ogromnym zainteresowaniem! My zdecydowaliśmy się wesprzeć przedstawicieli lokalnej społeczności z Guda Maluyligal - zwanych Wujek Pabai i Wujek Paul, którzy pozywają australijski rząd, aby chronić swoją ojczyznę, kulturę i społeczność przed zmianami klimatu. W przeciwnym wypadku będą zmuszeni opuścić swoją ojczyznę z powodu zagrożenia wywołanego podnoszeniem się poziomu mórz. Napisane przez uczniów listy zostały wysłane do Premiera Australii za pośrednictwem Ambasady Australii.