KULTOWY SPEKTAKL W TEATRZE ROZRYWKI W CHORZOWIE

21-04-2023 17:30

21 kwietnia uczniowie naszego liceum wzięli udział w wycieczce do chorzowskiego Teatru Rozrywki na spektakl pod tytułem „Wszystkie dzieła Szekspira (w nieco skróconej formie)”. Sztuka została napisana w innowacyjny sposób przez Adama Longa, Daniela Singera i Jessa Winfielda, a następnie przetłumaczona na język polski. Humor, błyskotliwe dialogi i prezentacja palety szekspirowskich możliwości pokazała młodzieży, że dzieła Szekspira mogą być przedstawione w interesujący sposób. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają.”
Co stanie się, gdy połączymy mistyczny teatr elżbietański z przypadkowością losu? Czy kakofonią jest łączenie maurowskich wersetów, ze stylem rodem z Bronxu? Co otrzymamy z mieszanki intelektu, odwagi, przenikliwości i... braku granic? Jest wiele możliwości, ale tym razem będą to wszystkie dzieła Williama Szekspira. Żeby tego było mało... w jeden wieczór.