KONKURS „NIECH MURY RUNĄ”

13-11-2021 16:49

Konkurs „Niech mury runą” - konkurs recytatorski poezji współczesnej lat 80/90.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas licealnych. Dotyczy upamiętnienia czterdziestej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
2. Zasady uczestnictwa: każdy uczestnik prezentuje jeden wybrany wiersz poetów polskich lat 80-siątych i 90-siątych związany z ówczesnymi wydarzeniami historycznymi. Prezentacja uczestnika może mieć formę: recytacji lub recytacji z podkładem muzycznym oraz piosenki, czyli wokalnej interpretacji wybranego wiersza. Dopuszczalna jest charakteryzacja lub wykorzystanie rekwizytu.
3. Kryteria oceny:
a. powołana komisja dokona oceny według następujących kryteriów: dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, interpretacja wiersza, ogólny wyraz artystyczny (wykorzystanie stroju, rekwizytu, podkładu muzycznego),
b. przy wyborze wokalnej interpretacji wiersza bierze się pod uwagę: umiejętności głosowe, interpretację tekstu, ogólne wrażenie artystyczne.
4. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa do 30 listopada 2021r. Zgłoszenia przyjmują Panie D. Szymecka, A. Jabłońska i E. Babiarz. Informacje o zgłoszeniu przekazuje nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu (przez dziennik elektroniczny).
5. Termin konkursu 13 XII 2021r. godzina 9:00, sala kinowa.