KINO NA TEMAT

25-03-2022 17:00

W piątek 25 kwietnia uczniowie naszego liceum uczestniczyli w projekcji filmu pt. "Sonata", emitowanego w ramach cyklu Kino na temat, w bielskim Heliosie.

Historia opowiedziana w obrazie Grzegorza Płonki oparta jest na faktach. Pokazana w niezwykle wzruszający sposób stanowi przestrogę przed błędną diagnozą, która potrafi zniszczyć życie niewinnego dziecka. Uniemożliwić mu właściwy rozwój i odebrać jego rodzinie normalne funkcjonowanie.

Uczniowie po projekcji filmu mieli również okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami, które świadczyły o tym, że historia Grzegorza wywarła na nich ogromne znaczenie.