Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo

28-04-2024 22:30

W dniach od 27 do 28 kwietnia, w Trzebnicy rozegrano finał XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w ramach której odbyły się  Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych – Indywidualne i Zespołów Mieszanych Reprezentacji Województw w Judo. W finale walczyło 290 judoków reprezentujących 105 polskich klubów.

W Trzebnicy walczyli także nasi uczniowie, osiągając następujące wyniki:

I miejsce:

- Marika Moś – kat. U18/52 kg,

- Jakub Kurowski – kat. U18/60 kg,

III miejsce:

- Nikodem Łaszczok – kat. U18/90 kg,

VII miejsce:

- Lena Paszek – kat. U18/52 kg,

- Marysia Bukowska – kat. U 18/+70 kg,

- Szymon Żyrek – kat. U18/73 kg.

Ponadto Kuba i Nikodem wzięli udział w Mistrzostwach Zespołów Mieszanych,  zajmując 3 miejsce drużynowo jako Śląsk 1. Szymon jest zawodnikiem Gwardii Bielsko-Biała, a jego trenerem jest Sylwester Włodarczyk. Pozostali zawodnicy reprezentują Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe „Janosik” Bielsko – Biała - trenują pod okiem Marka Wróbla. W szkole zajęcia judo prowadzi mgr Artur Walczuk.

Gratulujemy!