BIEG CHARYTATYWNY

18-09-2021 0:00

Biegniemy z Mają to bieg charytatywny organizowany co roku w Wapienicy przez grupę przyjaciół. Każdorazowo celem biegu jest okazanie wsparcia oraz zbiórka pieniężna na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Tym razem bieganie zaplanowano w weekend 18 i 19 września.

Pierwszy Bieg odbył się 23 listopada 2014 r. i był organizowany dla 5-letniej wówczas Mai Piątek. Od tego czasu odbyło się 7 biegów charytatywnych, organizowanych co roku, jesienną porą, aby wspomagać dzieci dotknięte chorobą onkologiczną. Od początku bieg przebiega tą samą trasą Nadleśnictwa Bielsko w Wapienicy, która wśród biegaczy zyskała już swoją nieformalną nazwę. Pętelka Mai.

W najbliższy weekend, 18 i 19 września biegniemy dla Wojtusia i Wiktorii, którzy walczą z chorobami nowotworowymi.

Bieg został podzielony na trzy trasy do wyboru.
Bieg Rodzinny - 2,5 km po asfalcie,
Bieg Główny - 10,5 km, Pętelka Mai,
Bieg Profesjonalny - 15 km, Pętelka Mai Pro.
Starty biegu rodzinnego i głównego. sobota i niedziela w godzinach 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00
Start Biegu Profesjonalnego Pętelka Mai Pro – sobota i niedziela godz. 12.00

Uczestnicy biegu spotkają się Wapienicy przy ul. Tartacznej 1.