BAJARZ ROKU

09-09-2020 22:00

XV Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt.” BAJARZ ROKU”

organizowany przez:

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej reprezentowany przez mgr Danutę Pobudkiewicz, mgr Dorotę Szymecką, mgr Annę Duraj-Micor, mgr Alicję Jabłońską oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Bielsku-Białej.

Celem organizatorów jest kształtowanie wśród młodzieży świadomego i wartościowego sposobu posługiwania się językiem. Ta umiejętność coraz szybciej zanika. Musimy więc szczególnie ją pielęgnować i uświadamiać młodym ludziom, że „granice mego języka oznaczają granice mego świat.”

(L. Wittgenstein)

I etap - szkolny

Za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialni są bibliotekarze we współpracy z nauczycielami języka polskiego;

- konkurs przeznaczony jest dla uczniów:

- szkół podstawowych, klas 4-8,

- licealistów i uczniów technikum, klas, 1-2.

- do 7 października uczniowie powinni zgłaszać swój udział w konkursie, podając autora i tytuł jednego tekstu (legendy, bajki, podania, mitu…), który ma być o p o w i e d z i a n y ;

- do 15 października szkoły powinny przeprowadzić I etap konkursu:

- czas występu uczestnika: 4 do 5 minut;

- do 16 października należy nadesłać zgłoszenia uczestników etapu międzyszkolnego (maksymalnie po dwóch z każdej grupy wiekowej etapu szkolnego); zgłoszenia należy przesyłać na karcie zgłoszeń (wzór karty w załączniku), wpisując imię, nazwisko ucznia, dane nauczyciela prowadzącego, szkołę, tytuł i autora opowiadanego tekstu i ilość otrzymanych punktów (uczeń powinien opowiadać ten sam tekst, co na etapie szkolnym). Ze względu na wysoki i wyrównany poziom organizator przypomina o bezwzględnym przestrzeganiu czasu wystąpień i o doborze tekstu do kategorii szkół.

- Adres organizatorów:

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej ul. Sternicza 4

z dopiskiem „Bajarz Roku”

II etap międzyszkolny

- ze względu na przedłużającą się pandemię COVID-19 organizatorzy „Bajarza Roku” informują, że II etap zostanie przeprowadzony na ZOOM-ie 27 października 2020r.

Godzina 8:30 – planowane rozpoczęcie przesłuchań.

Dwa dni przed finałem konkursu na adres e-mailowy opiekuna zostanie przesłany link z zaproszeniem do udziału w tym wydarzeniu.

Ocenianie uczestników w kategoriach wiekowych:

Klasy 4-7 SP oraz 8 SP i 1-2 szkoły średnie.

Punktacja obowiązująca w obydwu etapach:

- warstwa językowa 0-10 pkt.,

- walory aktorskie 0-5. pkt.,

- ocena wybranego tekstu 0-5 pkt.,

- wrażenie ogólne 0-5 pkt.

U W A G A!

ZGŁOSZENIA MOŻNA PRZESYŁAĆ PRZEZ INTERNET NA ADRES: [email protected].

Informacja o konkursie tel. 33-811-92-21 w. 11.

Organizator zastrzega sobie prawo zmian w regulaminie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 października 2020r. na stronie internetowej szkoły lo6.eduportal.bielsko.pl i towarzystwa www.tnbsp.bielsko.pl oraz ich witrynach społeczno-kulturalnych.

Odbiór nagród od 28 do 30 października 2020r. w ZSO im. AK ul. Strenicza 4 w B-B.

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU