XXIII Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki

14-05-2023 14:00

Nasze bibliotekarki czytają z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai na XXIII Beskidzkim Festiwalu Nauki i Sztuki w ramach obchodów XX-lecia Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Bielsku-Białej.

23. Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki – PROGRAM

14 maja (niedziela) Park J. Słowackiego w Bielsku-Białej

• pokazy animatorów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
  • warsztaty Stanisława Łoboziaka – jednego z finalistów konkursu Popularyzator Nauki w kategorii: animator (2022)
  • dr Maciej Bujakowski – „Historia Bielska-Białej z okna Małego Fiata”.
  • Przemysław Rudź, POLSA, „Od APOLLO do ARTEMIS, czyli powrót ludzkości na Księżyc"
  • plenerowe planetarium
  • finały konkursów Olimpiada Innowacyjności oraz Konkursu poetyckiego im. prof. Anny Węgrzyniak
  • liczne pokazy, warsztaty i zajęcia naukowe dla dzieci prowadzone przez pracowników i studentów ATH

21 maja (niedziela) Park pod Zamkiem w Żywcu, w godzinach od 11:00 do 17:00

• pokazy animatorów z Centrum Innowacyjności Młyn Wiedzy w Toruniu
  • prezentacja prac uczniów żywieckich szkół średnich

Wybrane imprezy towarzyszące:

• 14 maja – Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – dyskusyjne spotkanie wokół wystawy: ,,Sztuka wzajemnych inspiracji. Literatura-książka-plastyka.”
  • 15 maja – Sala Ratuszowa w Żywcu – wykład prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka
  • 16 maja – kampus ATH – Akademia Młodych Talentów: warsztaty dla dzieci, spektakl „Mikołaj Kopernik wśród planet", pokazy animatorów Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
  • 17 maja – kampus ATH – IX Beskidzkie Dyktando z udziałem prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka
  • 17 maja jest dniem specjalnie dedykowanym dla uczniów szkół średnich. Czekają na Was ścieżki tematyczne do wyboru, a także wykład profesora Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka. Dla miłośników podróży punktem obowiązkowym będzie spotkanie z Piotrem Kilianem, który w marcu br. jako pierwszy na świecie przebył w dwie strony grenlandzki szlak Arctic Circle Trail.
  • 22 maja – MCK w Żywcu – wykład Karola Wójcickiego, astronoma i popularyzatora nauki dedykowany dla uczniów szkół średnich
  • 27 maja – Kubiszówka w Bielsku-Białej – warsztaty naukowe „Niezła sztuka z tej nauki”