22. BESKIDZKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

13-06-2022 20:25

Drugiego dnia XXII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbywającego się w kampusie Akademii Techniczno- Humanistycznej, klasa dziennikarska 2cL udała się na wykład prowadzony przez szanowanego i lubianego językoznawcę, specjalistę w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, prof. Jerzego Bralczyka. „Ekologiczne o języku” to tytuł wystąpienia Profesora, który bardzo ciekawie opowiadał o słowach, wyrazach i wszystkim co pomiędzy oraz najnowszej książce pt. „Zwierzyniec w odniesieniu do ekologii”. Uczniowie wysłuchali również wykładu prowadzonego przez Karola Wójcickiego, autora największego w Polsce astronomicznego fanpage’u „Z głową w gwiazdach”. Tematem była kosmiczna rewolucja, czyli to, jak zmieniają się rakiety i jakie możliwości nam one dają oraz przemysł kosmiczny. Wszystkie wystąpienia były bardzo interesujące. Podczas przerw zgromadzeni słuchali muzyki tworzonej na żywo przez Ghostmana. Odbyło się też Beskidzkie Dyktando. Uczniowie są bardzo zadowoleni z możliwości udziału w festiwalu i wyczekują kolejnego.

Wiktoria Oczko, klasa 2cL