Przejdź do treści Przejdź do menu

PAROSTATKIEM W PIĘKNY REJS …

13-04-2021 16:00

Dnia 5 kwietnia zmarł wybitny artysta polskiej sceny muzycznej- Krzysztof Krawczyk. Wokalista rozpoczął swoją karierę w 1963 roku w zespole Trubadurzy, a od 1973 śpiewał solo. W swojej karierze nagrywał utwory w różnorodnych gatunkach muzycznych i to właśnie nimi zyskał sobie sympatię wielu Polaków. Wokalista stworzył na przestrzeni lat mnóstwo niezapomnianych hitów, które dziś śpiewają kolejne pokolenia polskich słuchaczy. Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych utworów Krzysztofa Krawczyka bez wątpienia są „Mój przyjacielu”, „Parostatek”, „Za Tobą pójdę jak na bal”, „Jak minął dzień” oraz wiele innych zapadających w pamięć przebojów.
W dniu swojej śmierci, Krzysztof Krawczyk dołączył do innego wspaniałego artysty- Zbigniewa Wodeckiego, który zmarł 22 maja 2017 roku. Wodecki zadebiutował jako piosenkarz w latach 70 i od tego czasu wydał 7 solowych albumów studyjnych. Śpiewał takie utwory jak „Zacznij od Bacha”, „Chałupy Welcome to”, „Lubię wracać tam gdzie byłem już” czy „Opowiadaj mi tak”. Te i inne niezapomniane hity, do tej pory są uwielbiane przez Polaków. 12 czerwca 2018 na antenie TVN wyemitowano koncert „Gwiazdy dla Zbyszka. Tribute to Zbigniew Wodecki”, który oglądało 2,3 miliona widzów.
Tacy artyści odchodzą, ale nie umierają. Żyją oni w swojej twórczości, która zdecydowanie wywiera ogromny wpływ na życie popkultury. Nie zapominamy.


Wiktoria Oczko, Kaja Tyrkiel z klasy 1cL